Menu

Licznik

Dzisiaj:302
Tydzień:1150
Miesiąc:8982
Od początku:249676

Obecnie na stronie jest 15 gości, brak użytkowników online

Polska Szkoła Surfcastingu

pssPolska Szkoła Surfcastingu to ogólnopolski projekt stworzony z pasji do wędkarstwa plażowego.
Projekt z stworzony myślą o wszystkich miłośnikach, zapaleńcach i fanach surfcastingu, który zdobywa w naszym kraju coraz większość popularność. Surfcasting, to wyjątkowo popularna na świecie, metoda połowu ryb bezpośrednio z morskiej plaży.
W związku z rosnącą popularnością w Polsce, wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu dalszej promocji tej formy wędkarstwa, a także wsparcia merytorycznego oraz praktycznego dla wszystkich tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z surfcastingiem, a chcą zrobić z nami swoje pierwsze kroki po plaży.
Nasz projekt kierujemy także do tych, dla których wędkarstwo plażowe nie jest obce, ale chcą podnosić swoje wędkarskie umiejętności lub dzielić się swoją wiedzą.
Liczymy na to, iż nasz projekt, a także działalność naszego zespołu, będzie dodatkowym impulsem do tego, żebyście spróbowali swoich sił w tej pięknej formie aktywnego, rodzinnego wypoczynku, a także na bieżąco doskonalili się.
Zachęcamy wszystkich do regularnego odwiedzania naszej strony na www.polskaszkolasurfcastingu.pl  


Szukajcie także naszego profilu na mediach społecznościowych:

Register to read more...

Grand Prix Polski w Piaskach - relacja

 PICT02586 września 2014 roku odbyły  się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie brzegowo plażowym, które organizowane były przez Okręg PZW Elbląg oraz Klub Tubis, a rozgrywane były w miejscowości Piaski, tuż przy granicy polsko - rosyjskiej. W piątkowe popołudnie zawodnicy reprezentujący swoje okręgi i kluby stawili się do biura zawodów w Krynicy Morskiej. O godzinie 18:00 oficjalnie przywitał gości i otworzył zawody Zbigniew Chrzanowski - Wiceprezes ZO PZW Elbląg d/s Sportu.

Register to read more...

Kolejne potyczki KLS 2014 rozegrane.

Marek WierczewskiW miniony weekend, w nocy z  30 na 31 sierpnia na plaży w Ostrowie rozegrane zostały czwarte zawody z cyklu Klubowej Ligii Surfcastingu 2014, organizowane przez Stowarzyszenie " Bałtyk". Po przywitaniu zawodników i poczęstunku, rozlosowane zostały stanowiska na dwie tury zawodów, które rozegrane zostały w godzinach : 15:30-19:30 oraz 21:00-2:00. Do rywalizacji przystąpiło 25 wędkarzy, którzy zmagali się z  konkurencją innych zawodników  i początkowo trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Register to read more...

Relacja z V Mistrzostw Polski w surcastingu

DSC 0440W dniach 20-22 czerwca malownicza, nadmorska miejscowość Łeba była miejscem V Mistrzostw Polski w wędkarstwie brzegowo plażowym, które organizowane były przez Klub Wędkarstwa Morskiego Pomuchel Lębork. W piątkowe popołudnie do biura zawodów i rejestracji stawili się zawodnicy z wielu okręgów PZW i klubów, łącznie 1 zawodniczka i  39 zawodników, aby o godzinie 18:00 uczestniczyć wraz z organizatorami i zaproszonymi gośćmi w uroczystym otwarciu V Mistrzostw Polski. Na uroczystości otwarcia mistrzostw zostały również wręczone oficjalne nominacje do pierwszej powołanej Kadry Polski w surfcastingu. Po kolacji i oficjalnym rozpoczęciu zawodów sędziowie przeprowadzili komputerowe losowanie sektorów na sobotnią rywalizację, po którym zawodnicy udali się na integracyjnego grilla przygotowanego przez organizatorów - kolegów z klubu Pomuchel.

 

Register to read more...

Relacja z Piaskowego Dorsza 2013

IMG 4254W miniony weekend 9-10 listopada odbył się po raz czwarty surfcastingowy meeting plażowy "Piaskowy Dorsz 2013" organizowany przez SKWM Pomuchel z Lęborka. Tradycyjnie bazą zawodów była "Willa Pomorzanka" we Władysławowie.  Nasz klub reprezentowali: Krzysztof Orłowski, Tomasz Woźny i Przemysław Klarecki. W sobotę o godzinie 13:00 nastąpiło uroczyte otwarcie zawodów przeprowadzone przez Prezesa klubu Pomuchel Kazimierza Klamrowskiego. Do koleżeńskiej rywalizacji stanęło 15 wędkarzy, którzy o godzinie 15:00 rozpoczęli  rywalizację. Warunki pogodowe w dniu meetingu nie rozpieszczały zawodników. Silny wiatr zachodni i południowozachodni oraz mocny prąd wodny i uciążliwe "zielsko" zmuszały wędkarzy do stosowania ciężarków nawet do 190 gr.

Register to read more...