Spławik

Live Chat


Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90
Ostatni wpis: 10 miesiecy, 2 tygodni temu
  • Mateusz Wolański : Dzień dobry witam wszystkich
  • davedesign : Siema Bosmanie :)(
  • Bosman : Siemano Tubiski
  • piform : Hej TUBISIAKI :)
  • Krystian Śliwiński : cieszę się, że mogę dołączyć do tak zacnego klubu, pozdrawiam wszystkich Krystian
  • Krystian Śliwiński : Witam wszystkich kolegów
  • kropek : Siemanko Marcinku. generalnie to już dołączyłeś :)Witamy w naszym gronie i jak to mawia "klasyk" ...teraz to dopiero będzie powrót Jedi.... :)
  • Marcin : Dzień dobry Tubiski ;) w przyszłym roku, będę miał przyjemność dołączyć to grona wariatów !!!
  • kropek : Oj całkiem Tomaszu zapomniałem o tym :)
  • tom wideł : Osiągnięcia Panie Prezesie zatrzymały się cuś w czasie....:):):) Aktualizuj, aktualizuj...... Oczywiście w ramach czasu, którego wiem, że nie masz.....:):):)

Tylko zarejestrowani uzytkownicy mogą pisać

Licznik

Dzisiaj:7
Tydzień:150
Miesiąc:820
Od początku:63463

Obecnie na stronie jest 8 gości, brak użytkowników online

IMG 443929 edycja zawodów Grossmanns Brandungscup 2014, która odbyła się 7 grudnia w Niemczech , przeszła już do historii. W sobotę  stawiło się na zawodach łącznie 247 zawodników z Niemiec, Dani oraz Polski. Naszą drużynę reprezentowało 8 wędkarzy - Andrzej Karpienia, Andrzej Wiczanowski, Sławomir Brewka, Grzegorz Kościuk, Mariusz Bizewski, Piotr Kubiś, Arkadiusz Kąkol, Przemysław Klarecki.
    W sobotę o godzinie 14 oficjalnie rozpoczęto zawody i przystąpiono do losowania sektorów, którch zaplanowano 5 i oznaczono kolorami. W jednym sektorze znajdowało się 50 miejsc dla zawodników, którzy od godziny 16 rozpoczeli rywalizację plażową, a zakończyli o 21.


    Wielu zawodników zastanawiało się nad tym, czy zawody wogóle się odbędą ze względu na sławny, a zarazem historyczny już orkan o dźwięcznej nazwie "Ksawery", który niestety nie pozwolił nam potrenować zgodnie z naszymi planami przed zawodami  na niemieckich plażach w czwartek i piątek. Sobota jednak przyniosłą znaczną poprawę pogody, która pozwoliła na podjęcie rywalizacji. W ciągu pięciu godzin łowienia na zawodach, przy wietrze północno zachodnim około 4-3 w skali Beauforta, ciśnieniu 1019 hPa i zachmurzeniu umiarkowanym , siła wiatru spadła praktycznie do 1 w skali Beauforta, co pozwoliło na komfortowe łowienie. Niestety trzy dni sztormowej pogody dały się co niektórym zawodnikom we znaki, ponieważ prądy naniosły potężne ilości "zielska" które niestety nie pozwoliło na efektywne łowienie, a raczej spowodowało straty w sprzęcie w postaci ciężarków i zestawów. Więcej szczęścia mieli zawodnicy którzy łowili na sektorach "zachodnich", gdzie uciążliwej roślinności morskiej było bardzo mało. To oczywiście wpłynęło na efekty łowienia. Dla porównania od zachodu pierwszy sektor-biały 50 zawodników - 149 ryb, sektor-żółty 50 zawodników - 101 ryb, a sektor-pomarańczowy, skrajny wschodni 50 zawodników 41 ryb. Na naszą ośmioosobową drużnyę czterem zawodnikom udało się złowić wymiarowe ryby ( 1 dorsz, 4 flądry), które niestety nie dały nam żadnych znaczących miejsc.
    29 edycję Grossmanns Brandungscup wygrał Niemiecki zawodnik, znany z tegorocznych, majowych zawodów w Polsce - Grauvell Cup 2013  - A.Burkhardt, który złowił 21 wymiarowych ryb.
    Podsumowując można spokojnie powiedzieć, iż były to zawody na wysokim poziomie, z dobrą organizacją, cennymi nagrodami, wyśmienitą atmosferą i były kolejną, pozytywną lekcją dla nas, z której wyciągneliśmy następujące wnioski:posiadamy podobny sprzęt,  rzutami nie odstajemy od Niemców, nasze zestawy są podobne, łowimy niestety za mało czynnie- nie szukamy ryby intensywnie tak jak oni i mimo to, iż mieliśmy dostęp do przynęt - robaków piaskowych zabrakło nam chyba trochę szczęścia. Jednak takie zawody jak i sam wyjazd w gronie kolegów jest niezapomniany zarówno pod kątem wędkarskim jak i towarzyskim. Wielkie dzięki dla Krzysztofa z Kiel za pomoc w załatwieniu wszelkich potrzebnych rzeczy związanych z naszym startem w zawodach. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku na 30 lecie zawodów pojedziemy w równie doborowym towarzystwie.

ZOBACZ GALERIĘ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information