Spławik

Live Chat

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/klubtubis25/modules/mod_shoutbox/helper.php on line 90

Ostatni wpis: 1 rok, 4 miesiecy temu
  • davedesign : Siema Bosmanie :)(
  • Bosman : Siemano Tubiski
  • piform : Hej TUBISIAKI :)
  • Krystian Śliwiński : cieszę się, że mogę dołączyć do tak zacnego klubu, pozdrawiam wszystkich Krystian
  • Krystian Śliwiński : Witam wszystkich kolegów
  • kropek : Siemanko Marcinku. generalnie to już dołączyłeś :)Witamy w naszym gronie i jak to mawia "klasyk" ...teraz to dopiero będzie powrót Jedi.... :)
  • Marcin : Dzień dobry Tubiski ;) w przyszłym roku, będę miał przyjemność dołączyć to grona wariatów !!!
  • kropek : Oj całkiem Tomaszu zapomniałem o tym :)
  • tom wideł : Osiągnięcia Panie Prezesie zatrzymały się cuś w czasie....:):):) Aktualizuj, aktualizuj...... Oczywiście w ramach czasu, którego wiem, że nie masz.....:):):)
  • Piotr Badełek : No koledzy, wstyd żeby na GPP Tubisa reprezentowała tak nieliczna ekipa, w tym jeden z najmłodszych stażem i najmniej doświadczonych w surfie zawodników. Mam nadzieję, że na Leszczu Orzechowa będzie lepiej.

Tylko zarejestrowani uzytkownicy mogą pisać

Dzisiaj:7
Tydzień:85
Miesiąc:331
Od początku:35852

Obecnie na stronie jest 12 gości, brak użytkowników online

Sportowy Klub Wędkarski "Tubis" powstał z inicjatywy kilkunastu zapaleńców wędkarstwa  dnia 8 listopada 2012 roku w Pasłęku, a powołany został przez PZW Okręg Elbląg dnia 25 listopada 2012 roku, uchwałą 12/2012. W naszym gronie są wędkarze z wielu dyscyplin wędkarskich, których łączy wspólna pasja do wędkarstwa, zawodów i obcowania z przyrodą.

tubisDlaczego "Tubis" ? A dlaczego by nie....

Tobiasz (Ammodytes tobianus)(Tubis) - gatunek morskiej ryby z rodziny dobijakowatych. Występuje w północno-zachodniej części Oceanu Atlantyckiego, pospolicie spotykana również w Morzu Bałtyckim.  Długość do ok. 23 cm, ciało silnie wydłużone, smukłe, spłaszczone bocznie. Ubarwienie srebrzyste, grzbiet ciemny. Tobiasz żywi się głównie skorupiakami planktonowymi, rzadziej narybkiem. Występuje w ławicach, zagrożony ukrywa się w piaszczystym dnie. Tarło na przełomie jesieni i zimy.